Přihlásit se
Seznam přání (0)

Kód výrobku: FP.8471.2220

0 recenzí / Napsat recenzi

FRABOPRESS - nástěnné koleno 22 mm x 3/4"

 • Výrobce: FRABO
 • Bonusové body: 20
 • Dostupnost: Skladem
 • Cena bez DPH: 671.77 Kč

812.84 Kč


Popis

Universální lisovací měděná fitinka na rozvody vody, topení a plynu pro nejpoužívanější typ čelistí "V". 

Tvarovky FRABOPRESS měď/bronz Lisovací tvarovky jsou vyrobeny z mědi o vysoké čistotě (CU-DHP) a bronzu pro lití o vysoké čistotě s univerzálním těsněním vody/plyn, které odpovídá požadavkům pro vodu i plyn dle normy UNI 11065 a jsou označeny dvojím značením pro vodu a pro plyn. Jsou vhodné pro lisování pomocí čelistí typu „V“. Bronzové spoje jsou vyrobeny z litiny bronzu s vysokým technologickým obsahem, v souladu s normou EN 1982.

VÝHODY

 • Snadná a rychlá instalace
 • Vysoká hydraulická a mechanická těsnost
 • Jediný těsnící O-kroužek, vhodný jak pro plyn, tak pro vodu
 • Možnost snížení skladových zásob o 50%
 • Bezpečná instalace (nelze zaměnit vodu za plyn a naopak)
 • Ušlechtilý a baktericidní materiál (měď)
 • Tvarovka s velkou tloušťkou stěny a hmotností
 • Masivní tvarovka s dvojitým zalisováním před a za O-kroužkem

Měď nachází široké uplatnění při realizaci plynových rozvodů a pro občanské a domácí použití, díky vysokému bodu tavení, odolnosti vůči tlaku a vysoké tepelné vodivosti. Měď je absolutně hygienický a baktericidní materiál, potlačuje tvorbu patogenních bakterií, obzvlášť pak bakterií legionely, které se tvoří především v rozvodech teplé vody a šíří se, pokud je voda rozprašována a inhalována např. při sprchování. Použití mědi pro rozvody teplé vody je rozšířeno a prověřeno desítkami let v nejvyspělejších zemích. Tvarovky z mědi jsou vyráběny automatickými technologiemi a podléhají přísné kontrole kvality. Při kontaktu s vodou bohatou na kyslík se měď pokrývá tenkým povlakem oxidu mědi, který brání rozšiřování kovových iontů a zajišťuje ochranu proti bodové korozi. Díky povrchové úpravě leštěním má tvarovka ještě příjemnější a kvalitativně lepší vzhled. Měď patří mezi nejušlechtilejší materiály. Díky své kvalitě je používána projektanty a instalatéry pro rozvody sanity a topení.

TĚSNÍCÍ O-KROUŽEK Pro sérii FRABOPRESS je těsnící kroužek vyroben z hydrogenovaného akrylonitril-butadienového kaučuku (HNBR) ve žluté barvě. Jedná se o polymer s vynikajícími fyzikálně-chemickými vlastnostmi s vysokou odolností vůči změnám teploty a velmi nízkou propustností plynu. Materiál splňuje požadavky na hygienu a toxicitu pro pitnou vodu dle nejpřísnějších evropských parametrů. Vysoká chemická stabilita materiálu HNBR special ve styku s nejrůznějšími prostředky umožňuje širokou škálu použití tvarovek FRABOPRESS . Těsnící O-kroužek z HNBR special použitý pro tvarovky FRABOPRESS je současně v souladu s evropskou normou EN 681-1 (voda) a EN 549 (plyn) a je vybaven hlavními evropskými certifikáty pro výrobky vhodné pro hygienické a potravinářské účely. Tam kde je třeba rozvádět kapaliny s obsahem minerálních olejů (topný olej, nafta apod.) nebo u instalací, které jsou vystaveny vysokým provozním teplotám (až do 200°C), dodává firma FRABO speciální těsnění zelené barvy z FKM, vhodné pro tento typ aplikací.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Dotaz:

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!